وبلاگ ترانس پارس

اخبار ، اطلاعیه ها و آموزش

راهنمای نصب نرم افزار ترادوس

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران ترادوس با آن مواجه هستند، نصب این نرم افزار است. ممکن است این مشکلات به دلیل نقص فنی در نسخه دانلود شده نرم افزار باشد و یا بروز اشتباه در مراحل نصب توسط کاربر علت آن باشد. به همین خاطر امروز تصمیم گرفتیم تا نحوه نصب نرم افزار ترادوس را به شما آموزش دهیم.

قبل از آنکه شروع به نصب نرم افزار ترادوس یا هر نرم افزار دیگری کنید، لازم است تا فهرست الزامات یا موارد ضروری مربوط به نصب آن برنامه را بررسی کنید. برای مثال باید دقت کنید که نرم افزار ترادوس 2015 را نمی‌توان بر روی ویندوزهایی همچون Windows XP،  Windows 2000، Windows NT، Windows  98  و  Windows 2003 Serverنصب نمود. این موضوع در مورد ویندوزهای ویستا و ویندوز 8 نیز صادق است. علاوه بر اینها، بسیاری الزامات و موارد ضروری دیگر با توجه به هر نسخه وجود دارد که توصیه میکنیم، پیش از نصب، آن موارد را در توضیحات درج شده در منبع نرم افزار بررسی نمایید.

حال برای نصب نرم افزار ترادوس نسخه 2015 باید مراحل زیر را دنبال کنید.

دانلود یک نسخه معتبر از نرم افزار ترادوس 2015

دقت نمایید در صورتی که لایسنس نرم افزار را به صورت ارزی از وبسایت SDL خریداری کرده‌اید، این مقاله برای شما چندان کاربرد ندارد و لازم است تا مراحل نصب را مطابق با توضیحات ارائه شده در کتاب راهنمای کاربردی SDL Trados Studio دنبال کنید. اما در صورتی که نرم افزار را به صورت کرک شده از آموزشگاه ترادوس یا سایر وبسایتها دانلود کرده‌اید، مطابق این مراحل پیش بروید.

پس از دانلود، پوشه را از حالت فشرده شده (zip) خارج کنید.

بر روی فایل exe کلیک راست کنید.

run-as

در پنجره باز شده بر روی Run as administrator کلیک کنید.

this-will-install

اکنون در این پنجره به شما اطلاع داده میشود که در حال نصب نرم افزار ترادوس هستید. این مرحله را تایید کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

license

پس از آن قرارداد مربوط به مجوز نرم افزار را امضا و بر روی Next کلیک کنید. در صفحه بعد فهرستی از نرم افزارهایی که باید نصب شود، نمایش داده خواهد شد.

installing

جادوی نصب نرم افزارهای مورد نظر را نصب میکند و میزان پیشرفت را نیز نمایش می‌دهد.

setup-completed

وقتی که مراحل نصب این نرم افزارها به اتمام رسید، یک کادر محاوره‌ای ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد نصب نرم افزار با موفقیت انجام شده است. آن را با دکمه Ok تایید کنید.

اکنون مراحل نصب نرم افزار SDL Trados Studio به اتمام رسیده است. اما چون نسخه نصبی ما دارای مجوز نیست، بنابراین به صورت پیش‌فرض بر روی حالت آزمایشی یا 30 روزه فعال خواهد بود. پس برای آن که نرم افزار را از حالت آزمایشی خارج کنید لازم است تا نرم افزار را کرک کنید. نحوه کرک کردن نرم افزار، به زودی در آموزشگاه ترادوس منتشر خواهد شد.


ارسال نظر :

نظرات کاربران: