وبلاگ ترانس پارس

آخرین مطالب و اخبار پیرامون ترجمه

15 شهریور 1394 منتشرشده در درباره ما نوشته شده توسط 

ترجمه متون نفت، گاز و پتروشیمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در زمینه نفت و گاز، اکتشاف و بهره برداری، پالایش، و تولید برق، پرشین فریلنسر قادر است خدمات ترجمه تخصصی را همراه با فرآیندهایی ساده ارائه نماید تا شرکتهای فعال در این حوزه‌ها بتوانند به راحتی موانع ارتباطی خود را برطرف کنند.

 


 

جهانی سازی انرژی

با افزایش همکاریها میان شرکتهای خصوصی و دولتی در بازارهای رو به رشد، شرکتهای فعال در حوزه انرژی نیاز بیشتری به خدمات ترجمه و مرتبط با زبان برای عملیاتهای بین المللی خود دارند. پرشین فریلنسر مهارتهای زبانی و تخصصی را که شما برای موفقیت در اقتصاد جهانی نیاز دارید، در اختیارتان  خواهد گذاشت. همچنان که صنعت انرژی با سرعت فزاینده‌ای در حال رشد و توسعه است، ما با تخصص زبانی خود به مشتریان اطمینان خواهیم داد که برند و پیامهای جهانی آنها صرف نظر از فرهنگ و جغرافیا و زبان مقصد، همچنان منسجم و قابل درک خواهد بود.

 

 

دانش صنعتی

در همین لحظه در جایی از دنیا، نفت در حال تولید شدن است، زغال سنگ در حال استخراج است، گاز طبیعی را انتقال می‌دهند و فناوریهای تجدید پذیر نیز همچنان مورد تحقیق و بررسی قرار دارند. کسب و کار شما در هر حوزه‌ای که باشد، پرشین فریلنشر تخصص کافی را در اختیار دارد تا راهکارهای جامعی را در زمینه محلی سازی و ترجمه در اختیار شما بگذارد. پرشین فریلنسر تلفیقی منحصر به فرد از تیم مترجمین فعال در کشورهای مختلف، با سالها تجربه در حوزه های مختلف و از جمله صنایع نفت و گاز و انرژی است که همگی معیارهای کیفیتی مستقل و قابل سنجشی دارند. بدین ترتیب راهکارهایی مرقون به صرفه را در اختیارتان خواهیم گذاشت تا بازگشت سرمایه بیشتری را از سرمایه‌گذاری خود در زمینه ترجمه و جهانی سازی دریافت کنید. از اکتشاف بالادستی تا پالایش پایین دستی، ما قادریم تا مستندات مرتبط با حوزه انرژی، سخت افزار، نرم افزار و بسته‌های تبلیغاتی و بازاریابی را به بیش از 120 زبان و در حوزه‌های زیر ترجمه کنیم:

 ایمنی، بهداشت و محیط زیست

تجهیزات و خدمات

انرژیهای تجدید پذیر

تولید برق از جمله نیروگاههای بادی، آبی و خورشیدی

احداث و خدمات لجستیک

پیروی قانونی، ریسک و مقررات

 


 

اکتشاف و بهره برداری

در حوزه بالادستی صنایع نفت و گاز امروزی، عملیات اکتشاف وارد آبها و  سرزمینهای اکتشاف نشده هم شده است. بنابراین بسیار مهم و حیاتی است که مهندسان و مدیران از هر زبان و ملیتی که باشند، زبان یکدیگر را به خوبی درک کنند و بتوانند این اطلاعات را به همتایان خارجی خود نیز به درستی و با سرعت انتقال دهند. مترجمین خبره پرشین فریلنسر این درک متقابل را با ترجمه‌های حرفه‌ای از نقشه برداریهای ژئوفیزیکی و ژئوتکنیکی، داده‌های لرزه‌ای، سنجش پیوستهای زیست محیطی و اجتماعی و ارزیابی‌های حفاری و ترکیب زمین، تسهیل می‌کنند.

 


 

فناوریها و خدمات مرتبط با انرژی

شرکتهای خدماتی در حوزه انرژی برای آن که بتوانند با موفقیت پا به عرصه رقابت در بازارهای جهانی بگذارند، به خدمات ترجمه تخصصی و پشتوانه‌ای قدرتمند از دانش گسترده در زمینه اصطلاحات و لغات فنی نیازمند هستند. با توجه به ضرورت فزاینده جهت پیروی از استانداردهای زبان محلی و قوانین دولتی، شرکتها دیگر نمی‌توانند فرصتهای چندین میلیارد دلاری را تنها به خاطر ترجمه‌هایی ناقص و پر عیب و نقص از بین ببرند. پرشین فریلنسر با بهره گیری از دانش و مهارت بیش از 700 مترجم خبره، امکان ارائه خدمات ترجمه حرفه‌ای را جهت ترجمه دفترچه‌های راهنمای کاربری، مناقصات و مزایده‌های حقوقی، استانداردهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست و همچنین محلی سازی فرهنگی و زبانی مطالب آموزش الکترونیکی و تبلیغات، فراهم کرده است.

 


 

انرژیهای تجدید پذیر

بخش نیرو و خدمات آب، برق و گاز دوران انتقالی بسیار گسترده‌ای را این روزها سپری می‌کنند، زیرا فعالیتهای ادغام و تصاحب شرکتها موجب شده است تا فناوریهای مرتبط با انرژیهای تجدیدپذیر نیز وارد بازارهای نوظهور شود.  پرشین فریلنسر همواره می‌کوشد تا مترجمین خبره و بومی را در کشورهای مختلف به خدمت بگیرد تا بتوانیم محتوای آموزشی و دفترچه‌های راهنما را به درستی و با دقت کامل ترجمه کنیم. در رأس تخصص و مهارت ما در زمینه ترجمه و محلی سازی، رویکرد جامع ما به محلی سازی قرار دارد که شامل کارگاههای آموزشی مختلف با هدف آماده ساختن مشتریان برای حضور در محیطهای اقتصادی، فرهنگی و قانونی جدید با توجه به کشورهای مختلف است. این کارگاهها به زودی برای نخستین بار در ایران اجرایی خواهد شد.

 


 

 

ایمنی، بهداشت و محیط زیست

پرشین فریلنسر از اقدامات شرکتهای مختلف در حوزه مسئولیت اجتماعی حمایت می‌کند تا بتوانیم نقشی در جهت حفظ رفاه کارکنان و محیطهای عملیاتی که در آن فعالیت می‌کنند، داشته باشیم. برای آن که مشتریان ما بتوانند از ایمنی پرسنل خود در سراسر جهان مطمئن باشند و ما نیز اطمینان حاصل کنیم که محیط زیست‌مان حفظ می‌شود، در فرصتهای مقتضی ترجمه‌هایی فنی را از بیانیه‌های عمومی، گزارشهای بازبینی و استانداردهای مرتبط با ایمنی، بهداشت و محیط زیست به بسیاری از زبانهای رایج دنیا ارائه می‌کنیم.

 


 

 

تولید برق

با وجود هزاران قطعه متحرکی که در شهرها و گوشه و کنار جهان طراحی و توليد می‌شود، موفقيت هر یک از پروژه‌های نیروگاهی به ارتباط و یکپارچگی مداوم تيمهاى جهانى آن پروژه‌ها بستگی دارد. پرشین فریلنسر ترجمه‌هايی حرفه‌ای را از دفترچه‌های راهنمای فنی در زمینه‌هایی همچون راهنماي مراحل راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری، و فرآیندهای بهره‌برداری و خاموشی تأسیسات ارائه می‌کند. ما مطالب آموزشی و چندرسانه‌ای مشتریان را به گونه‌ای محلی سازی می‌کنیم تا مطمئن شویم که برای کارمندان آنها نه تنها از نظر زبان بومی‌شان قابل درک است، بلکه مطابق با پیشینه فرهنگی آنها است و می‌توانند به خوبی مفاهیم را درک کنند.


  

پیروی قانونی، ریسک و مقررات

 

صنعت انرژي در طول 12 سال اخیر به نحو چشمگیری متحول شده است و قوانین سفت و سخت تری در ارتباط با محیط زیست وضع شده است. مديريت ريسک همیشه مهم و ضروری است، و این بدان معنی است که ارتباطات جهانی نیز باید در این زمینه دقیق و به موقع باشد. پرشین فریلنسر دانش تخصصی و تجربه مرتبط در این صنعت را دارد و قادر است تا ارتباطات چندزبانه را میان تیمهای بین المللی شما، به موقع و با قیمتی بسیار مناسب ارائه نماید. از ترجمه اسناد مربوط به پیروی قانونی گرفته تا صورتحسابهای مالی و اسناد حقوقی، مترجمین خبره پرشین فریلنسر قادرند بهترین خدمات ترجمه را در اختیار شما بگذارند.

 

خواندن 681091 دفعه
آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 شهریور 1394 ساعت 20:22
محتوای بیشتر در این بخش: ترجمه اسناد و مدارک حقوقی »